Aktualności

 

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook

⚠ UWAGA prace remontowe na Łodygowej!

Jak podaje serwis Infoulice Warszawa, ruszyły prace remontowe przejazdów między ulicą Walcowniczą a Młodą oraz na ulicy Łodygowej. Kierowcy i autobusy pojadą objazdami.

🚧 Remont na Łodygowej zaplanowano na środę: prace ruszą o godzinie 9:00, kierowcy nie przejadą przez przejazd od 10:00 do 14:00, a poza tymi godzinami będzie zajęty raz jeden, raz drugi pas. Jeżeli nie dopisze pogoda, to roboty zostaną dokończone w czwartek.

Szczegóły 👉 infoulice.um.warszawa.pl/node/129396
... Zobacz więcejPatrz mniej

11 godzin temu

⚠ UWAGA prace remontowe na Łodygowej!Jak podaje serwis Infoulice Warszawa, ruszyły prace remontowe przejazdów między ulicą Walcowniczą a Młodą oraz na ulicy Łodygowej. Kierowcy i autobusy pojadą objazdami.🚧  Remont na Łodygowej zaplanowano na środę: prace ruszą o godzinie 9:00, kierowcy nie przejadą przez przejazd od 10:00 do 14:00, a poza tymi godzinami będzie zajęty raz jeden, raz drugi pas. Jeżeli nie dopisze pogoda, to roboty zostaną dokończone w czwartek.Szczegóły 👉  https://infoulice.um.warszawa.pl/node/129396

Deforma systemu oświaty z 2017 roku spowodowała, że w pewnym momencie szkoły musiały zmierzyć się z kumulacja roczników. To oznaczało, że potrzebowaliśmy więcej miejsc, sal i nauczycieli w szkołach.

Dlatego podjęliśmy zdecydowane kroki, aby zapewnić uczniom odpowiednią przestrzeń do nauki i rozwoju. Jednym z naszych działań była rozbudowa szkoły 52 przy ul. Samarytanka 11a. Ogromne wsparcie i podziękowania dla Rada Rodziców przy SP nr 52 w Warszawie . To Wasza zasługa 👏

Szkoła otrzymała nowy budynek, w którym na 2 kondygnacjach powstało 5 sal dydaktycznych w których może się uczyć 125 uczniów, 1 sale do zajęć wyrównawczych dla 25 uczniów oraz 2 świetlicę dla 50 uczniów.

Dzięki szybkim decyzjom udało się znacząco powiększyć przestrzeń dla uczniów, dbając o różnorodne potrzeby, bezpieczeństwo i zdrowie. Dlatego są też: nowa szatnia i sanitariaty, gabinet do terapii pedagogicznej oraz osobny pokój przeznaczony na terapie logopedyczne.

Ponadto, budynek starej szkoły przeszedł remont ogrodzenia, który nadal trwa, oraz remont szatni. Teraz zabiegamy o to, żeby na terenie szkoły powstało nowe boisko.

Zapraszam Was do obejrzenia filmu, w którym zobaczycie efekt prac.

Jeśli macie jakieś pytania lub sugestie, zapraszam do kontaktu 😊

Razem możemy zmieniać Targówek i okolice 💪

Tu i teraz. Lokalnie26958065043">#aktywnaradna Tu i teraz. Lokalnie
... Zobacz więcejPatrz mniej

2 dni temu

Skomentuj na facebooku

A Pani Radna pamięta jak rząd PO wysyłał 5 latki do szkoły ? Coś krótką macie pamięć w tej partii.

Dzień dobry, Zs41 przy ulicy Bartniczej od kilku lat stara się o wymianę nawierzchni pod boisko. Jest to szkola sportowa. Co musi się zadziac, żebyśmy uzyskali finansowe wsparcie na wymianę tejże nawierzchni??

Pani Radno dziekujemy za wspolprace i za wsparcie. W tym roku uda sie skoczyc etapowana wymiane ogrodzenia, ktora byla pilna. Ale trzymamy kciuki, by zamknac temat boiska, by znalazly sie na to srodki:) niecierpliwie czekamy na dobre wiesci. To pozwoli skonczyc rozbudowe i rewitalizacje SP52

Pani Radna, a można gdzieś zapoznać się z projektem nowego boiska? Uda się wprowadzić jakaś zieleń czy znów tylko guma z opon?

A teraz co wasza świetna rządząca koalicja lewacka zrobi z edukacją 😱to aż strach się bać, jakie dzieci będą inteligentne 💪💪💪😡

View more comments

Podczas ostatniej sesji Rady Dzielnicy Targówek, mieszkaniec zapytał mnie co przez 5 lat zrobiłam na Zaciszu. Wiem, że wiele jest do zrobienia, ale dużo udało nam się zrobić.

Klub Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska na Targówku3Tu i teraz. LokalniearaUrząd Dzielnicy Targówek/facebook.com/612482785446893">#zacisze

Klub Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska na Targówku Tu i teraz. Lokalnie

Urząd Dzielnicy Targówek
... Zobacz więcejPatrz mniej

2 dni temu

Skomentuj na facebooku

Głupich koszy na śmieci brakuje, ławek, dziury są takie na uliczkach naszych zaciszańskich, że szok... Miejsca dla młodzieży brak, linia 527 zlikwidowana, w czasie deszczy zamieniamy się w krainę wielkich jezior, bo kanalizacja stoi... Naprawdę tylko chwalić się 🤭🤭🤭

Dziś mijają dokładnie dwa lata od dnia, kiedy Rosja rozpoczęła pełnoskalową inwazję na Ukrainę, niszcząc życie i nadzieje milionów ludzi. Nie zapominamy o tej tragedii, ani o tych, którzy uciekli przed wojną i znaleźli schronienie w Polsce.

Dlatego dziś szczególnie chcę przypomnieć o tych ważnych chwilach, kiedy zjednoczyliśmy się jako mieszkańcy Targówka w pomoc uchodźcom. Nie byliśmy obojętni na ich los i potrzeby. Zbieraliśmy rzeczy dla zorganizowanych Domów z Zacisza (Przyjaciele i Admus Rodzinie), czy wspólnie działaliśmy na Dworcu Wschodnim . W pomoc zaangażowani byli wszyscy : społeczności naszych szkół, osoby indywidualne, placówki kulturalne Kulturalna Warszawa Dom Kultury Zacisze Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek Dom Kultury Świt czy OSiR Targówek - każdy tak, jak umiał najlepiej.

Za każdą inicjatywę, za odpowiedzi na apele i włączenie się w liczne zbiórki – jeszcze raz bardzo dziękujemy!
Urząd Dzielnicy Targówek

#targówekdlaukrainy #NieDlaWojny #SolidarnizUkrainą
... Zobacz więcejPatrz mniej

3 dni temu

Skomentuj na facebooku

Reakcja sąsiadów z Targówka była błyskawiczna. Dołączali też mieszkańcy z innych dzielnic. Pomagali rzeczowo i logistycznie. To co się wydarzyło dawało nadzieję. Zachowajmy ją na najbliższy czas. Udostępniamy kilka zdjęć ze zbiórek i jeszcze raz DZIĘKUJEMY!

View more comments

🚧 Ulica Nieświeska już wkrótce z nową nawierzchnią! 🚧
Mamy dla Was dobrą wiadomość.
Już wkrótce ulica Nieświeska zostanie wyremontowana i zyska nową nawierzchnię na odcinku od ul. Rzecznej do ul. Odległej. Prace remontowe, których wykonawcą będzie Urząd Dzielnicy Targówek , będą polegały na usunięciu zniszczonych warstw asfaltowych jezdni. Zostanie ułożona nowa podbudowa drogi, która zapewni jej stabilność i wytrzymałość. Tymczasowo droga będzie pokryta płytami MON, które umożliwią bezpieczną i płynną komunikację.

W drugim etapie remontu, który odbędzie się później w tym roku, droga zostanie pokryta asfaltem wzmocnionym siatką stalową. To gwarancja, że droga będzie służyć nam przez długie lata, bez pęknięć i ubytków.

Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość podczas trwania prac. Na miejscu będą ustawione odpowiednie znaki informujące o utrudnieniach i objazdach.

Remont ulicy Nieświeskiej to efekt moich zgłoszeń na potrzeby Targówka Fabrycznego. Dziękuję za zgłoszenia Rada Osiedla Targówek Fabryczny .

Razem możemy zmieniać Targówek i okolice 💪
Jędrzej Kunowski - Wiceburmistrz Dzielnicy Targówek

#targówek #targówekfabryczny
#aktywnaradna
... Zobacz więcejPatrz mniej

4 dni temu

Skomentuj na facebooku

TO ODCINEK NIEORGINALNEJUL. NIESWIESKIEJ

Katarzyna Górska-Manczenko Czy nasi wspaniali radni targówka okażą chęć zajęcia się ulicami Swojską oraz Księcia Ziemowita w tej dekadzie?

Ja mieszkałam na Nieświeskiej 61

A co z obiecanym załatwieniem 118? Zapomniała Pani, bo my - mieszkańcy - pamiętamy. A urna już blisko... Kłamaliście, oszukiwaliście. Tyle z waszej działalności.

📞 Nowy system telefoniczny w SZPZLO Warszawa Białołęka - Targówek: co się zmieni dla Pacjentów?

Wczoraj uczestniczyłam jako członek Rady Społecznej w posiedzeniu Rady Społecznej SZPZLO Warszawa Białołęka - Targówek. Spotkanie dotyczyło nowego systemu do obsługi połączeń telefonicznych, który ma być uruchomiony od 18 marca. To bardzo ważna zmiana, która ma na celu poprawę jakości i dostępności usług zdrowotnych dla Pacjentów.

Oto najistotniejsze kwestie:

🔹 Nowy system będzie oparty na centralach cyfrowych, które pozwolą na większą ilość połączeń jednocześnie.

🔹 Nowy system będzie wykorzystywał wybór tonowy za pomocą klawiatury telefonu.

To oznacza, że Pacjent będzie mógł sam wybrać, do której Przychodni i Poradni chce się zapisać, podając swój numer PESEL i wybierając odpowiednie opcje. To przyspieszy i ułatwi proces rejestracji.

🔹 Nowy system będzie korzystał z botów głosowych, które będą umożliwiały zapisywanie się do Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej bez konieczności rozmowy z operatorem. To rozwiązanie będzie dostępne dla większości Pacjentów, z wyjątkiem dzieci i osób 80+. Dla nich zapisy będą się odbywały tradycyjnie, przez Rejestrację lub Call Center.

System ten będzie wprowadzany wieloetapowo, zaczynając od 18 marca. Całość ma być gotowa do połowy kwietnia. Jest to krok w dobrą stronę i przyniesie wiele pozytywnych zmian dla Pacjentów i Pracowników SZPZLO Warszawa Białołęka - Targówek.

Zachęcam Was do śledzenia strony Zoz Białołęka Targówek na Facebooku, gdzie znajdziecie więcej informacji i aktualności. A jeśli macie Państwo jakieś pytania lub sugestie, to zapraszam do kontaktu ze mną lub z innymi członkami Rady Społecznej.

Razem możemy zmieniać Targówek i okolice 💪

#targówek #białołęka

#aktywnaradna
... Zobacz więcejPatrz mniej

5 dni temu

Szukacie pomysłu na weekend? Nie zapominajcie o ofercie kulturalnej Targówka! 🎭🎶

W naszej dzielnicy czekają na Was niezwykłe miejsca, w których możecie spędzić czas ze swoimi bliskimi. Niezależnie od tego, czy lubicie teatr, muzykę, taniec, czy sztukę, na pewno znajdziecie coś dla siebie. 😊

Zapraszamy na Targówek do:
🎭 Dom Kultury Zacisze
🎭 Centrum Kultury i Aktywności w Dzielnicy Targówek
🎭 Dom Kultury Świt
🎭 Teatr Rampa
🎭 ArthouseKołowa
🎭 Dom Otwarty
🎭 Scena Zacisze

Do zobaczenia na Targówku! 👋

Poniżej galeria zdjęć z koncertu Walentynkowego Kapeli z Targówka w Dom Kultury Zacisze

#aktywnaradna
... Zobacz więcejPatrz mniej

5 dni temu

Skomentuj na facebooku

To prawda zrobiliście bardzo dużo. Szczególnie dla kolegi Roberta z Wioski Żywej Archeologi. Projekty z BO na kilka milionów, zlecenia z jednostek podległych Dzielnicy na ponad 400 000. Zrobiliście też bardzo dużo dla swoich ludzi. 15 z 16 członków prezydium PO Targówek było lub nadal jest zatrudniony w jednostkach miejskich. Waszych ludzi i rodziny znajdziemy w Urzędzie Dzielnicy Targówek, Domach Kultury, Osir, Bibliotekach i innych jednostkach samorządu. Zrobiliście też wiele aby zniszczyć zaufanie ludzi, nie szanując ich opinii i wyników konsutlacji, petycji w sprawie Kondratowicza, Parku Bródnowskiego i innych. Wasi ludzie okłamywali i nadal oszukują mieszkańców. Obrażaliscie mieszkańców. Wiele zrobiliście też dla koalicjanta , blokując postawienie Rady Osiedla Bródno i Bródno Podgrodzie.

Też chciałbym nagrać taki film w siedzibie urzędu. Jak można to załatwić?

👌🌹

#BudżetTargówek #InwestycjeTargówek #SportTargówek #planzadospodarowania

Wczoraj odbyła się 94 Sesja Rady Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy Urząd Dzielnicy Targówek, podczas której przegłosowaliśmy zmiany budżetowe.

Pozytywnie zaopiniowaliśmy plan zagospodarowania przestrzennego dla południowej części Targówka Mieszkaniowego.

Rozmawialiśmy o ważnych inwestycjach dla Zacisza i Targówka Fabrycznego ul. Teofila Piecyka, Lisiej czy Komarowem czy rozbudowie Szkoła Podstawowa nr 58 im. Tadeusza Gajcego Szkoła Podstawowa nr 84 w Warszawie oraz boisku przy SP nr 52 im. Macieja Aleksego Dawidowskiego "Alka" w Warszawie

Wprowadziliśmy nowe zadania inwestycyjne, na które przeznaczyliśmy dodatkowe środki:
🔵 467 000 zł – na modernizację infrastruktury sportowej w Szkoła Podstawowa nr 28 w Warszawie przy ul. Gościeradowskiej.
Planowana jest wymiana nawierzchni sportowej na boisku wielofunkcyjnym wraz z utylizację zdemontowanego natrysku wraz z podkładem przepuszczalnym i montażem wyposażenia,

🔵 90 000 zł – na modernizacje ogrodu w Przedszkolu nr 81 przy ul. Barkocińskiej 19/21. Planowane są nowe nasadzenia, krzewów i roślin, sprawdzenie obecnego drzewostanu, wyrównanie oraz rekultywacja nawierzchni trawiastej, położenie nawierzchni mineralno – żywicznej, piaskowej oraz kostki betonowej. Na plac zabaw zostaną zakupione oraz wymienione zabawki ogrodowe.

Dodatkowo przeznaczyliśmy:
🔵 220 000 zł – modernizacja budynku XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie przy ul. Żuromińskiej 4.
Planowane jest podniesienie ścianek attykowych stropodachu niewentylowanego Sali gimnastycznej, wykonanie nowych obróbek blacharskich, warstwy termoizolacyjnej przeciwwodnej z papy termorozgrzewalnej.

🔵 90 000 zł na plac zabaw przy ul. Tokarza na zakup nowego zestawu zabawowego oraz przygotowanie terenu pod tą konstrukcję.

Dziękujemy za obecność na sesji radnych m.st. Warszawy Iwona Wujastyk - Radna m. st. Warszawy i Beata Michalec - Radna m.st. Warszawy
Klub Platforma .Nowoczesna Koalicja Obywatelska na Targówku

#gorskamanczenko #aktywnaradna
... Zobacz więcejPatrz mniej

6 dni temu

Skomentuj na facebooku

A co z modernizacją boiska szkoły podstawowej nr 380?

Droga #teofilapiecIwona Wujastyk - Radna m. st. Warszawy
Dziś z radna Iwona Wujastyk - Radna m. st. Warszawy spotkałysmy się z Panią Sekretarz Maria Wasiak w sprawie zgody Biura Architektury i Planowania Przestrzennego na odstępstwo od planu zagospodarowania przestrzennego warunkowo, by zapewnić dojazd do już wybudowanego i od lat zamieszkałego osiedla przy ul. Teofila Piecyka.

Rekomendacja wypracowana przez Panią Sekretarz zakłada dojazd do osiedla ulica Piecyka przy jednoczesnym pełnym respektowaniu kluczowych założeń mpzp w zakresie realizacji ciągu przyrodniczego pieszego i rowerowego wzdłuż Kanału Bródnowskiego.

Ulica Piecyka ma szansę być bezpieczna, ekologiczna i przyjazna dla wszystkichMiasto Stołeczne WarszawaeUrząd Dzielnicy Targówek

Miasto Stołeczne Warszawa Urząd Dzielnicy Targówek

#piecyka #aktywnaradna
... Zobacz więcejPatrz mniej

7 dni temu

Droga #TeofilaPiecyk ma szansę zostać zrealizowana!Dziś z radna Iwona Wujastyk - Radna m. st. Warszawy  spotkałysmy się z Panią Sekretarz Maria Wasiak w sprawie zgody Biura Architektury i Planowania Przestrzennego na odstępstwo od planu zagospodarowania przestrzennego warunkowo, by zapewnić dojazd do już wybudowanego i od lat zamieszkałego osiedla przy ul. Teofila Piecyka.Rekomendacja wypracowana przez Panią Sekretarz zakłada dojazd do osiedla ulica Piecyka przy jednoczesnym pełnym respektowaniu kluczowych założeń mpzp w zakresie realizacji ciągu przyrodniczego pieszego i rowerowego wzdłuż Kanału Bródnowskiego.Ulica Piecyka ma szansę być bezpieczna, ekologiczna i przyjazna dla wszystkich.Dziękujemy za zrozumienie problemów Targówka.Miasto Stołeczne Warszawa Urząd Dzielnicy Targówek#piecyka #aktywnaradna

Skomentuj na facebooku

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie naszej walki o drogę :) Myślę że wypracowane rozwiązanie jest zdecydowanie najlepsze z możliwych. Teraz tylko czekać na początek prac :)

Load more