Aktualności

 

Comments Box SVG iconsUsed for the like, share, comment, and reaction icons

Facebook

📣 Weź udział w pracach nad 𝗻𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗲𝗺 𝗿𝗲𝘄𝗶𝘁𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶❗
🚸 Pierwszy etap konsultacji rozpocznie się od spacerów! 🚶‍♀️👨‍🦽🚶

👉 20 września dwa spacery na Pradze Południe
👉 21 września trzy na Pradze Północ
👉 22 września dwa na Targówku

🕔 Wszystkie startują o 17. A po każdym spacerze jest spotkanie warsztatowe.

ℹ Więcej informacji (w tym o spacerach i spotkaniach): w/program-rewitalizacji📣 Weź udział w pracach nad 𝗻𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗲𝗺 𝗿𝗲𝘄𝗶𝘁𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶❗

🚸 Pierwszy etap konsultacji rozpoczynamy spacerami! 🚶‍♀️👨‍🦽🚶

👉 20 września dwa spacery na Pradze Południe
👉 21 września trzy na Pradze Północ
👉 22 września dwa na Targówku

🕔 Wszystkie startują o 17. A po każdym spacerze jest spotkanie warsztatowe.

ℹ Więcej informacji (w tym o spacerach i spotkaniach): konsultacje.um.warszawa.pl/program-rewitalizacji
____________________________
👀 Nowa Praga | Stowarzyszenie Wiatrak | Nasz Grochów | Grochów Olszynka | Samorząd Mieszkańców Osiedla Kamionek | Rada Osiedla Grochów-Kinowa | Rada Osiedla Grochów Centrum | Rada Osiedla Grochów Północny | Dom Sąsiedzki "Szmulowizna" | Dom Kultury TuPraga | Twoja Praga | Towarzystwo Przyjaciół Pragi | Inicjatywa Mieszkańców Pragi Południe - IMP.Płd | Inicjatywa Mieszkańców Pragi Północ - IMP | Na Pradze | Dla Pragi | Nowa Gazeta Praska | targowek.info | Ruch Sąsiedzki - Targówek, Zacisze, Bródno | Miasto Jest Nasze - Praga-Południe | Wasz Targówek
... Zobacz więcejPatrz mniej

21 godzin temu

📣 Weź udział w pracach nad 𝗻𝗼𝘄𝘆𝗺 𝗽𝗿𝗼𝗴𝗿𝗮𝗺𝗲𝗺 𝗿𝗲𝘄𝗶𝘁𝗮𝗹𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶❗
🚸 Pierwszy etap konsultacji rozpocznie się od spacerów! 🚶‍♀️👨‍🦽🚶👉 20 września dwa spacery na Pradze Południe
👉 21 września trzy na Pradze Północ
👉 22 września dwa na Targówku🕔 Wszystkie startują o 17. A po każdym spacerze jest spotkanie warsztatowe.ℹ Więcej informacji (w tym o spacerach i spotkaniach): https://w/program-rewitalizacji

Skomentuj na facebooku

Tylko ciekawe czy to coś da.

📷 A. Księżopolska / A. Obszyński ... Zobacz więcejPatrz mniej

1 dzień temu

📷 A. Księżopolska / A. Obszyński

Dziś Dzień Przedszkolaka.
A wczoraj oficjalnie otworzyliśmy nowe przedszkole przy ul. Rembrandta.

Ponad 33 mln złotych kosztowała budowa nowoczesnego przedszkola dla dzieci. Placówka powstała w ciągu 15 miesięcy i wybudowana została z rządowego funduszu Polski Ład.

Przedszkole przy ulicy Rembrandta to jedno z najnowocześniejszych przedszkoli na Targówku.
Na jego terenie znajduje się zjeżdżalnia z której dzieci mogą zamiast schodów zjeżdżać do rodziców.
1 września do przedszkola trafiło ponad 200 maluchów. W oficjalnym otwarciu placówki wzięli udział przedstawiciele samorządu Warszawskiego, samorządu Targówka oraz posłowie i senatorowie RP.
Trwają ostatnie prace na terenie boiska i placu zabaw.
Aleksandra Gajewska Renata Kaznowska Dorota Łoboda Magdalena Roguska Beata Michalec Sylwia Ciesielska-Kozarzewska Marek Borowski Jolanta Miśkiewicz Aneta Wyczółkowska Hanna Sobótka Małgorzata Kwiatkowska Jędrzej Kunowski - Wiceburmistrz Dzielnicy Targówek Dorota Kozielska - z-ca Burmistrza Dzielnicy Targówek Krzysztof Miszewski Rada Mieszkańców Osiedla Amsterdam Szkoła Podstawowa Nr 398 - grupa dla rodziców
📷 A. Księżopolska / A. Obszyński
... Zobacz więcejPatrz mniej

1 dzień temu

Skomentuj na facebooku

Piękne przedszkole! Czy jest w takim razie szansa na prawdziwy remont placu zabaw w Przedszkole Nr 91 "Zaczarowany Ogród"? Czy może będzie zrzutka wśród rodziców?

Piękna propaganda przedwyborcza

A kiedy na osiedlu Wilno powstanie taka placówka?

Placówka jest czynna zgadza się, Córka zadowolona, ale nie wspomniała Pani o pustych salach (Tak dopiero co się uzupełniają o zabawki, które też my rodzice przynosimy), o brakach w elementarnych sprawach dla dzieci, wspomniała Pani o zjeżdżalni - co jest nie prawda. Zjeżdżalnia wyłącznie przy wychowawcy, więc trochę mija się z tym co Pani napisała ;) wiem bo odbieram córkę... ogólnie w ciągu 15 miesięcy oddano przedszkole w 80% działające, ale fakt z każdym dniem jest coraz lepiej. Duża zasługa jest w dyrekcji i kadrze (mimo tego, że jak przyslismy w naszej grupie była Pani ściągnięta ze szkoły i wicedyrektor bo nie było nauczycieli) :)

Katarzyna Górska-Manczenko Czy są już jakieś plany na finansowanie i realizację ostatniego etapu, czyli budowy Sali Gimnastycznej?

@obserwujący

View more comments

Aleja Tysiąca Drzew w tym także nasze lokalne Sherwood na Kondratowicza otrzymało nominację do nagrody Green Cities Europe Award 2023❗ Wspaniała wiadomość, że przebudowa ulicy Kondratowicza będzie teraz rywalizować z zielonymi projektami z 12 innych europejskich krajów.💚🇧🇪 🇧🇬 🇳🇱 🇩🇪 🇩🇰 🇬🇧 🇬🇷 🇭🇺 🇮🇪 🇮🇹 🇵🇱 🇵🇹 🇸🇪
Niewątpliwie to jedna z najbardziej zielonych ulic w mieście.
Zarząd Dróg Miejskich Warszawa"Zarząd Zieleni WarszawyrMiasto Stołeczne WarszawawUrząd Dzielnicy Targóweky Miasto Stołeczne Warszawa Urząd Dzielnicy Targówek
... Zobacz więcejPatrz mniej

2 dni temu

Skomentuj na facebooku

Ja tylko przypomnę Pani Radnej, urzędnicy i projektanci chcieli wycinki i przerzedzenia Sherwood. To mieszkańcy walczyli o jego pozostawienie w nienaruszonym stanie. Zresztą zakusy na wycinki tego pięknego i niezwykle potrzebnego terenu były już w 2018 R. I gdyby nie mieszkańcy i ich obnażenie kłamstwa Pani z UDT o rzekomej analizie dendrologicznej, która została zlecona dopiero po działaniach mieszkańców. Szkoda też, że na pięknych fotografiach nie pokazują Państwo uschniętych krzewów, drzew które tygodniami leżały w betonowym pyle.

Oj ktoś tu mocno naciąga rzeczywistość, 2ga strona gęsta jak włosy na mojej głowie 😅

Tak jak budowany most nie jest mostem tylko kładką, tak ta aleja nie jest aleją, tylko raczej alejką ! Przynajmniej tak się czuję jak nią jadę !

Ja niezmiennie walczę o Sherwood na Radzymińskiej! Droga przelotowa, większy ruch, większy hałas, większy b*** el w pasach drogowych. Ale nikt mnie nie słucha. Haalloo Robin!

A jury polskiej edycji to - Związek Szkółkarzy Polskich, stowarzyszenie producentów drzew, krzewów i bylin, a także roślin owocowych, którego celem jest reprezentowanie i obrona interesów zrzeszonych szkółkarzy, promocja zieleni i roślin, etc. 🤣🤣🤣

A czy osoby, które nominowały do tej nagrody widziały całą ulicę czy tylko te kilka zdjęć i projekt? Od strony Łabiszyńskiej brakuje drzew i nasadzeń, w pasach między ulicami brakuje posianej trawy albo chociaż jakiejś łąki kwietnej, a byliny posadzone w środku czerwca (!) w samo południe (!) w okolicach szpitala już praktycznie nie istnieją. Uschły albo przerosły je chwasty. Zieleń na tej ulicy jest nieukończona... nie wiem czym tu się chwalić. Projekt jest bardzo fajny, ale jego wykonanie było i jest słabe. Państwo zamiast pilnować wykonawcy, żeby wszystko było na tip top zrobione do końca, to robicie sobie zdjęcia w kilku najbardziej reprezentacyjnych miejscach. Żenujące to trochę :(

Brawo Mieszkańcy którzy walczycie o park by wciąż był parkiem ❤️

Serio 1000 drzew? Ktoś to policzył? Chyba 1000 to będzie nadal w przyszłości?

View more comments

🍋 Zarząd Dróg Miejskich Warszawa informuje.
W rejonie skrzyżowania ulic Radzymińskiej i Bystrej powstaje obiekt handlowo-usługowy.
💸 Prywatny inwestor jest zobligowany do dostosowania infrastruktury drogowej do powstającej inwestycji - oczywiście na własny koszt.
👉 W tej lokalizacji planowany jest więc szereg zmian – m.in. budowa jezdni serwisowej, wymiana istniejącej nawierzchni jezdni, budowa zatoki autobusowej, przebudowa chodników czy sygnalizacji świetlnej.
⏳ Inwestor chce zakończyć prace jeszcze w tym roku.
ℹ Więcej: zdm.waw.pl/RadzyminskaBystraPrzebudowa

Miasto Stołeczne Warszawa
Warszawa Targówek
... Zobacz więcejPatrz mniej

2 dni temu

Skomentuj na facebooku

Czekamy na przedłużenie drogi rowerowej w kierunku CH M1 i włączenia w istn. infrastrukturę po stronie mareckiej.

Potrzebny jest lewoskret do Zabek. Radzyminska tam sie korkuje, a kolejny market zalorkuje ja jeszczd bardziej

To także ważna inwestycja dla mieszkańców Targówka. Dzięki temu m.in. autobusy 145 będą jeździły punktualnie.📯 Poznaliśmy oferty w przetargu na wykonawcę budowy wiaduktu w ciągu ulicy Chełmżyńskiej nad linią kolejową nr 2: Warszawa Zachodnia-Terespol ‼️

📝 🕵️‍♀️ O zamówienie ubiega się 🔟 firm. Najniższą ofertę złożyła firma INTOP WARSZAWA Sp. z o.o. - 68.470.494,59 zł, a najwyższą PORR S.A. - 87.228.933,24 zł. Wybór wykonawcy nastąpi po sprawdzeniu otrzymanych ofert.

📍 Inwestycja będzie realizowana wspólnie z PKP Polskie Linie Kolejowe SA

🛤 Wiadukt umożliwi przejazd nad ulicami Chłopickiego i Strażacką oraz linią kolejową nr 2: Warszawa Zachodnia-Terespol 👉 Będzie bezpieczniej, skróci się czas przejazdu przez tory i zwiększy się przepustowość linii kolejowej.

⬇️⬆️ Na wiadukcie znajdzie się jedna jezdnia zapewniająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Po jej wschodniej stronie powstaną chodnik i ścieżka rowerowa, a od strony zachodniej chodnik. Przy wiadukcie wybudowane będą pochylnie i schody oraz windy dla osób z niepełnosprawnościami. Na dojeździe po stronie północnej pojawi się zatoka autobusowa z przystankiem.

🚘 Wiadukt będzie częścią nowej drogi, która znajdzie się między skrzyżowaniem ulic Chełmżyńskiej i Stelmachów po południowej stronie linii kolejowej a rondem na skrzyżowaniu z ul. Chełmżyńską po stronie północnej. Droga przebiegnie na zachód od istniejącego przejazdu kolejowego i będzie miała długość ok. 700 m, z czego ok. 140 m to długość wiaduktu.

❌ Po wybudowaniu wiaduktu istniejący przejazd w poziomie szyn zostanie zlikwidowany.

⌛️ Wybrany wykonawca będzie miał na realizację zadania 20 miesięcy od dnia podpisania umowy.
... Zobacz więcejPatrz mniej

4 dni temu

To także ważna inwestycja dla mieszkańców Targówka. Dzięki temu m.in. autobusy 145 będą jeździły punktualnie.

Skomentuj na facebooku

To jeszcze na Łodygowej jeśli nie wiadukt to choć polatać dziury

To mega ważna dla nas inwestycja tyle, że za sprawą miasta, a nie Urzędu Targówka

Podkreśliłem tylko inwestycje komunikacyjne, którte były obiecywane przed poprzednimi wyborami a których nie zrealizowano. Powiem więcej, w niektórych przypadkach całkowicie z nich zrezygnowano. Na niektóre projekty wydano dziesiątki miliony złotych a następnie wyrzucono je do kosza. Dziś mamy zamkniętą Wincentego, zwężaną Matki Teresy z Kalkuty, setki progów zwalniających na które Rada Warszawy (PO) wyznaczyła specjalne środki dla Targówka i na wniosek władz Targówka, likwidację miejsc parkingowych, wzmożony ruch samochodów na wąskich ulicach Zacisza. Ale jest sukces, jest kolejna obietnica punktualnej jazdy autobusu linii 145. Jak Wam się to podoba!!!

Katarzyna Górska-Manczenko a z tą inwestycją się Pani zgadzała, czy tak jak w przypadku Waszych obietnic wyborczych w tym Pana Trzaskowskiego, którego tak Pani reklamowała przy okazji wszystkich wyborów - nie ?

Mam pytanie,dlaczego 145 nie wróciło na swoją trasę tylko dalej kursuje Wyszogrodzką,Chodecką i dopiero przy szpitalu skręca w Kondratowicza.

Zapraszam Panią Radną dziś na Wysockiego. To że zamkniecie Wincentego, nie spowoduje że samochody wyparują.

View more comments

🚧𝐏𝐫𝐚𝐜𝐞 𝐫𝐞𝐦𝐨𝐧𝐭𝐨𝐰𝐞 𝐧𝐚 𝐮𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐊𝐚𝐫𝐤𝐨𝐧𝐨𝐬𝐳𝐲 rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 𝟏𝟖 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫. Wykonawca działający na zlecenie Urząd Dzielnicy Targówek przystąpi do realizacji naprawy ulicy Karkonoszy na odcinku ul. Drapińska – Karkonoszy 17. Wykonane zostanie wzmocnienie nawierzchni nakładką asfaltową (dodatkową warstwą ścieralną gr. ok. 4 cm) na całej szerokości jezdni. Roboty drogowe potrwają do czwartku, 21 września 2023 r. i będą realizowane etapami. W trakcie przeprowadzanych prac mogą wystąpić utrudnienia z dojazdem do posesji. ... Zobacz więcejPatrz mniej

5 dni temu

🚧𝐏𝐫𝐚𝐜𝐞 𝐫𝐞𝐦𝐨𝐧𝐭𝐨𝐰𝐞 𝐧𝐚 𝐮𝐥𝐢𝐜𝐲 𝐊𝐚𝐫𝐤𝐨𝐧𝐨𝐬𝐳𝐲 rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 𝟏𝟖 𝐰𝐫𝐳𝐞𝐬́𝐧𝐢𝐚 𝟐𝟎𝟐𝟑 𝐫. Wykonawca działający na zlecenie Urząd Dzielnicy Targówek  przystąpi do realizacji naprawy ulicy Karkonoszy na odcinku ul. Drapińska – Karkonoszy 17. Wykonane zostanie wzmocnienie nawierzchni nakładką asfaltową (dodatkową warstwą ścieralną gr. ok. 4 cm) na całej szerokości jezdni. Roboty drogowe potrwają do czwartku, 21 września 2023 r. i będą realizowane etapami. W trakcie przeprowadzanych prac mogą wystąpić utrudnienia z dojazdem do posesji.

Przypominam, że ul. św. Wincentego będzie zamknięta tylko od 7 do 9 od poniedziałku do piątku. W pozostałych godzinach i dniach jest ona przejezdna. ... Zobacz więcejPatrz mniej

5 dni temu

Przypominam, że ul. św. Wincentego będzie zamknięta tylko od 7 do 9 od poniedziałku do piątku. W pozostałych godzinach i dniach jest ona przejezdna.

Skomentuj na facebooku

"Aż", nie "tylko".

Ale pociecha. I tak aż do wybudowania trasy tramwajowej... Utrudnienia gonią utrudnienia.

Pis czy po???

Szmulewicz??

Przypomnę, że parę lat mieszkańcy byli oszukiwani przez Was, że Wincentego będzie zamknięte na czas budowy metra. Budowa skończyła się ponad rok temu. I nad nie jest w pełni otwarte. Podobnie jak było że skrzyżowaniem Kondratowicza/Wincentego. Też ponad rok opóźnienia. Non stop kłamiecie oszukujecie mieszkańców.

View more comments

Już 4 Urodziny MAL-a "Przystanek Siarczana". :) do zobaczenia ... Zobacz więcejPatrz mniej

5 dni temu

Już 4 Urodziny MAL-a Przystanek Siarczana. :) do zobaczenia

Serdecznie zapraszam na Dni Zdrowia, wydarzenie dla całej rodziny 👨‍👩‍👧‍👦 Zoz Białołęka Targówek
Program obejmuje:
❤️Forum Zdrowia
💚Bezpłatne badania diagnostyczne
💛Konsultacje medyczne
W związku z tym przygotowaliśmy na te dni stoiska, gdzie będzie możliwość min:
👉 pomiaru poziomu cukru
👉 pomiaru ciśnienia krwi
👉 konsultacji fizjoterapeutycznych
👉 konsultacji z okulistą

❤ 19.09.2023 ❤ Forum Zdrowia
Przychodnia Rehabilitacyjna dla Dzieci i Młodzieży ul. Balkonowa 4
💎 12:45 - 13: 15 Otyłość wśród dzieci i młodzieży - lek. med. Czesław Ducki
💎 13:15 - 14:15 Dieta Seniora - zasady zdrowego odżywiania - dietetyk Paulina Czajkowska
💚 20.09.2023 💚 Bezpłatne badania diagnostyczne i konsultacje
👉 Urząd Dzielnicy Targówek ul. Kondratowicza 20 - namiot
10.30 – 12.30 Badania poziomu cukru i ciśnienia
10:30 – 12:30 Konsultacje fizjoterapeutów
👉Przychodnia ul. Poborzańska 6
16:00 – 18:00 Badania okulistyczne
💚 21.09.2023 💚 Bezpłatne badania diagnostyczne i konsultacje
👉Przychodnia ul. Łojewska 6
10.30 – 12.30 Badania poziomu cukru i ciśnienia
16:00 – 18:00 Badania słuchu
Wybierz termin i miejsce, które najbardziej Ci odpowiadają!

❗️UDZIAŁ W FORUM ZDROWIA, WSZYSTKICH BADANIACH I WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.
Więcej informacji na stronie: www.zozbt.waw.pl
Do zobaczenia! 👋 Joanna Mroczek Radna dzielnicy Targówek Witold Harasim Jolanta Miśkiewicz - Radna Dzielnicy Targówek Beata Michalec - Radna m.st. Warszawy Agnieszka Borowska Radna m.st. Warszawy z okręgu Białołęka i Praga-Północ Anna Majchrzak- Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Białołęka Kinga Solarek Anna Myślińska Mariusz Kacperkiewicz Radny Gminy Dębe Wielkie Marcin Zadrożny Alicja Żebrowska Dariusz Klimaszewski Janusz Marczyk
#dnizdrowia #zdrowie #kwiecień #2023 #profilaktyka #badania #Zoz #medita #konsultacje #nauka #edukacja #ortopeda #okulista #warszawa #białołęka #targówek #rodzina #zapraszamy
... Zobacz więcejPatrz mniej

6 dni temu

Serdecznie zapraszam na Dni Zdrowia, wydarzenie dla całej rodziny  👨‍👩‍👧‍👦 Zoz Białołęka Targówek
Program obejmuje:
❤️Forum Zdrowia
💚Bezpłatne badania diagnostyczne
💛Konsultacje medyczne
W związku z tym przygotowaliśmy na te dni stoiska, gdzie będzie możliwość min:
👉 pomiaru poziomu cukru
👉 pomiaru ciśnienia krwi
👉 konsultacji fizjoterapeutycznych
👉 konsultacji z okulistą❤ 19.09.2023 ❤ Forum Zdrowia
Przychodnia Rehabilitacyjna dla Dzieci i Młodzieży ul. Balkonowa 4
💎 12:45 - 13: 15 Otyłość wśród dzieci i młodzieży - lek. med. Czesław Ducki
💎 13:15 - 14:15 Dieta Seniora - zasady zdrowego odżywiania - dietetyk Paulina Czajkowska
💚 20.09.2023 💚 Bezpłatne badania diagnostyczne i konsultacje
👉 Urząd Dzielnicy Targówek  ul. Kondratowicza 20 - namiot
10.30 – 12.30 Badania poziomu cukru i ciśnienia
10:30 – 12:30 Konsultacje fizjoterapeutów
👉Przychodnia ul. Poborzańska 6
16:00 – 18:00 Badania okulistyczne
💚 21.09.2023 💚 Bezpłatne badania diagnostyczne i konsultacje
👉Przychodnia ul. Łojewska 6
10.30 – 12.30 Badania poziomu cukru i ciśnienia
16:00 – 18:00 Badania słuchu
Wybierz termin i miejsce, które najbardziej Ci odpowiadają!❗️UDZIAŁ W FORUM ZDROWIA, WSZYSTKICH BADANIACH I WARSZTATACH JEST BEZPŁATNY.
Więcej informacji na stronie: www.zozbt.waw.pl
Do zobaczenia!  👋 Joanna Mroczek Radna dzielnicy Targówek Witold Harasim Jolanta Miśkiewicz - Radna Dzielnicy Targówek Beata Michalec - Radna m.st. Warszawy  Agnieszka Borowska Radna m.st. Warszawy z okręgu Białołęka i Praga-Północ   Anna Majchrzak- Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Białołęka Kinga Solarek Anna Myślińska Mariusz Kacperkiewicz Radny Gminy Dębe Wielkie Marcin Zadrożny  Alicja Żebrowska Dariusz Klimaszewski Janusz Marczyk
#dnizdrowia #zdrowie #kwiecień #2023 #profilaktyka #badania #zoz #medita #konsultacje #nauka #edukacja #ortopeda #okulista #warszawa #białołęka #targówek #rodzina #zapraszamyImage attachmentImage attachment
Load more